Image default
GenelManşet

1 Mayıs bölücü provokatörlerinden hadsiz girişim!

1 Mayıs’ta Taksim’de polise taşla sopayla saldıran bölücü provokatörlerin hamiliğini yapan ve sözcüğününe soyunan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, İstanbul Valisi Davut Gül, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ ve Beşiktaş Kaymakamı Oğuzhan Bingöl hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

1 Mayıs bölücü provokatörlerinden hadsiz girişim!

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde İstanbul Beşiktaş’tan Taksim’e yürümek isteyen Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları ve üyelerine polis müdahale etmiş, 23 kişi gözaltına alınmıştı.

Recep Tayyip Erdogan Aa 2229158

HKP avukatları,1 Mayıs’ta Taksim Meydanı’nın kapatılması ile avukatları ile üyelerinin gözaltına alınmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Valisi Davut Gül, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ ve Beşiktaş Kaymakamı Oğuzhan Bingöl hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ali yerlikaya (1)

Suç duyurusu dilekçesinde, söz konusu isimlerin “kasten yaralama”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi”, “inanç, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasının engellenmesi” ve “zor kullanma yetkisine ilişkin sınırın aşılması” suçlarını işledikleri öne sürüldü.

Thumbs B C F69311E236D409A018B39

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız

Dilekçenin sonuç ve istem bölümünde, “Anayasa’da ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde belirtilen toplanma ve düşünce açıklama hakkını yasa dışı yöntemlerle engelleyen, müvekkil parti üyelerini darp ederek, ters kelepçe uygulayarak temel hak kullanımını engelleyen şüphelilerin yukarıda belirtilen suçlar nedeniyle soruşturulmasını ve haklarında kamu davası açılmasını vekaleten talep ederiz” denildi.

Zafer Aktas Kimdir Nereli Kac Ya

İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş

Konuya ilişkin partiden yapılan açıklamada, “HKP olarak sözümüzdür: Yüreğimize korku düşmeyecek, bu düzene karşı savaşımız hep sürecek. Taksim mutlaka ama mutlaka tekrar kazanılacaktır” ifadesine yer verildi.

55Acc9Bc 97Ad 458C 9C74 92F85E2A

POLİSE KALDIRIM TAŞLARIYLA SALDIRMIŞLARDI

İstanbul’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde Taksim Meydanı’na çıkmaya çalışan yüzleri maskeli bölücü provokatörler, polise yerden söktükleri kaldırım taşları, sopalar ve su damacanasıyla yaptıkları saldırıda 30’a yakın emniyet görevlisi yaralanmıştı.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ

BEŞİKTAŞ İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ DEMİRBAĞ’DAN İTİDALLİ DURUŞ

Beşiktaş’ta da ortalığı yangın yerine çevirmek isteyen bölücülere göz açtırmayan Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Demirbağ’ın provokatif eylemlere karşı soğuk kanlı duruşu ile birçok olumsuzlukların yaşanmasının önüne geçildi. Dolmabahçe’ye yürümek isteyen bölücülere izin verilmedi.

 

KAYNAK: Haber Merkezi

Related posts

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Özbekistan’da iş insanlarıyla bir araya geldi

admin

TRT Arabi Muhabiri Berhum: İsrail uyarmadan direkt bizi hedef aldı

admin

Meteorolojiden 9 kente ‘sarı’ kodlu uyarı: Kuvvetli sağanak geliyor

admin