Image default
GündemManşet

Adalet Bakanı Tunç’tan Merih Demiral açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’da bir mobilya mağazası açılışının ardından TCG YILDIRIM Fırkateyni’ni ziyaret etti. UEFA’nın Merih Demiral’a verdiği cezayı eleştiren Tunç, Milli Takım’a destek mesajı verdi ve Hollanda maçına Cumhurbaşkanı’nın da katılacağını belirtti.

Adalet Bakanı Tunç’tan Merih Demiral açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Bartın’da bir mobilya mağazasının açılışının ardından Amasra limanına yanaşan ve halkın ziyaretine açılan TCG YILDIRIM Fırkateyni’ni ziyaret etti. Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Tunç, UEFA’nın A Milli Futbol Takımı oyuncusu Merih Demiral için verdiği 2 maç men cezasını değerlendirdi.

Bakan Tunç, “Maalesef Merih’in yaptığı hareket yasak bir hareket değil, bütün dünyada futbol maçlarında futbolcular sevinçlerini kendi istedikleri şekilde gösteriyorlar. Bu bir siyasi simge değil, bozkurt simgesini göstermesi, seyircilere seyircilerin ona yönelik sevgisine karşı ona cevap vermesi çok normal, karar çok yanlış, haksız bir karar yani kabul edilebilecek bir karar değil. Maalesef UEFA burada çok haksızca bir karar aldı ve çok büyük bir hata yaptı. İnşallah biz Hollanda’yı yenerek bunun cevabını vereceğiz. Merih orada oynayamasa bile onun arkadaşları, cevabı bütün dünyanın, Avrupa’nın gözü önünde vereceklerine inanıyorum. Bu tür hatalı, yanlış kararların da verilmemesi lazım. Yani spor kardeşlik, spor, dostluk, barış burada o sevinci yaşayan Avusturya maçında Merih’in oyunu hepimizin gönlünde taht kurdu attığı goller, dolayısıyla böyle bir yanlış bir karar, bu kararı da telafi etmenin yolu inşallah Hollanda karşısında galip gelmek, yarı finale kalmak, iki maçtan sonra da finalde Merih’in gollerini seyretmek, inşallah o noktaya da geleceğiz. Millilerimizle gurur duyuyoruz, inşallah onların da karşısında Sayın Cumhurbaşkanımız da maçta olacağını öğrendik. Büyük bir coşkuyla takımımıza dua ediyoruz. Rabb’im ayaklarına taş değdirmesin, başarılı bir futbolla bunun cevabını vereceklerdir” diye konuştu.

Related posts

Yenilenebilir Enerjide Dev Satış; TMSF enerji şirketlerini ihaleye çıkardı

admin

4 yıl önce işlenen cinayetin ardındaki sır perdesini JASAT araladı

admin

Bakan Şimşek: Merkez Bankası’nın net rezervleri 4,5 yılın zirvesinde!

admin