Image default
GündemManşet

Sıcaklıklar tavan yapacak: Mevsim normallerinin 10 derece üstünde!

Yeni haftada sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerine çıkacak. Özellikle Ege, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun batısında sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak.

Sıcaklıklar tavan yapacak: Mevsim normallerinin 10 derece üstünde!

Yaz mevsimiyle birlikte Türkiye, sıcak hava dalgasının etkisi altına girdi. Sıcaklıkların mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde özellikle Ege, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu’nun batısında sıcaklıklar 40 dereceyi aşacak.

BAZI BÖLGELERDE YAZ YAĞMURLARI GÖRÜLECEK

Yurdun büyük bir kesiminde yağış beklenmiyor. Ancak bazı bölgelerde kısa süreli yaz yağmurları etkili olacak. Pazartesi günü Osmaniye, Kars, Hakkari, Ağrı, Van ve Hatay’ın kıyı kesimlerinde yağış beklenirken, salı günü ise Adana, Rize, Ağrı, Van, Hakkari, Trabzon ve Artvin’in kıyı kesimlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek.

ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR’DE YAĞIŞ BEKLENMİYOR

Ankara, İstanbul ve İzmir’de önümüzdeki üç gün boyunca yağış beklenmiyor. Başkentte hava sıcaklığı pazartesi ve salı günleri 37 derece, çarşamba günü ise 34 derece olacak. İstanbul’da sıcaklık 30 ila 32 derece arasında seyredecek. İzmir’de ise önümüzdeki üç gün boyunca sıcaklık 35 ila 37 derece arasında olacak.

 

KAYNAK: TRT Haber

 

Related posts

Ali Yerlikaya: Bizim Çocuklar’ın başarısı suni gündemlerle gölgelenemez

admin

AK Parti’de Olağan Kongre süreci ekimde başlıyor

admin

Hazine ve Maliye Bakanlığı: “asılsız” ve “mesnetsiz” iddialar

admin